Az Aranycsapat Zalaegerszegen

2022-05-09

Három éve volt a Puskás Intézet zalaegerszegi kiállítása.

Az Aranycsapat futballrelikviáit bemutató vándorkiállítás-sorozatunk 2019-ben érkezett a zalai megyeszékhelyre. „A legendák téged is várnak!” mottóval megrendezett tárlat középpontjában az 1954 júniusában megkezdődött svájci világbajnokság, valamint a város NB I-es gárdáját szakvezetőként irányító Lantos Mihály állt a Hevesi Sándor Színházban.

„Nagy öröm számunkra, hogy sportélettel teli időszakban kerülhetett ide ez a kiállítás – fogalmazott három éve a megnyitón Gecse Péter, Zalaegerszeg alpolgármestere. – Városunknak kiemelten fontos a sport, negyven sportágban több mint hetven egyesület alakítja Zalaegerszeg sportos mindennapjait, 1996-ban elnyertük a nemzet sportvárosa kitüntetést. A 2001/2002-es idényben Bozsik vezényletével megnyertük a nemzeti bajnokságot, s nemrégiben Puskás közt neveztünk el városunkban. S most, hét ínséges év után ismét élvonalbeli klubunk van. Missziónk, hogy a jelenben odafigyeljünk a múltra, s így megkaphatjuk a lehetőséget, hogy építsük a jövőt. Hiánypótló hát ez a tárlat városunk számára is, köszönettel tartozunk érte.”

A zalaegerszegi kiállításról készített összeállításunk:

 

További hírek