Az igazi arany pillanat

2022-08-02

1952. augusztus 2-án nyerte meg a helsinki olimpiát a magyar labdarúgó-válogatott.

Az Aranycsapat útja az olimpiai döntőig:

Selejtezőkör: Románia – Magyarország 1–2 (0–1) G.: Ion (86.), ill. Czibor (22.) Kocsis (73.), kiállítva: Kocsis

Nyolcaddöntő: Magyarország – Olaszország 3–0 (2–0) G.: Palotás (11., 19.), Kocsis (80.)

Negyeddöntő: Magyarország – Törökország 7–1 (2–0) G.: Palotás (18.), Kocsis (32., 72.), Lantos (48.), Puskás (64., 90), Bozsik (70.), ill. Güder (67.)

Elődöntő: Magyarország – Svédország 6–0 (3–0) G.:  Puskás (1.), Palotás (16.), L. Gösta (36. – öngól), Kocsis (58., 63.), Hidegkuti (59.)

Puskás Ferenc olimpiai aranyérme. (Fotó: Puskás Intézet/Puskás-hagyaték)

Az Aranycsapat a fináléban Jugoszláviával játszott az aranyéremért. Az első félidőben Puskás Ferenc tizenegyest hibázott, de aztán a 71. percben az ő góljával szerzett vezetést válogatottunk. A győzelmet Czibor Zoltán gólja döntötte el, s ezzel a magyar csapat 2–0-ra győzött.