„Királyi” gólkirály

2024-04-26

Puskás Ferenc hatvan évvel ezelőtt lett negyedszerre – s egyben utoljára – a spanyol bajnokság gólkirálya.

A spanyol bajnokság utolsó fordulójában a Real Madrid Fransico Gento góljával 1–0-ra nyert a Real Oviedo ellen a Santiago Bernabéu Stadionban, így 46 ponttal zárva az szezont bajnok lett. A második helyen Kocsis Sándor csapata, az FC Barcelona végzett 42 ponttal, a harmadik pedig a Real Betis lett 37 ponttal. Puskás Ferenc végig a pályán volt a Real Madrid szezonbeli utolsó bajnokiján, s bár nem talált be, viszont 21 góljával ő lett a spanyol bajnokság gólkirálya.

Puskás Ferenc 1963–1964-es spanyol gólkirályi trófeája (fotó: Puskás Intézet/Puskás-hagyaték)

Az 1963–1964-es idényben már a 37. születésnapját töltő magyar sztár a legjobb meccsét a Barcelona ellen produkálta. Puskás a Real Madrid 4–0-s sikere alkalmával a Santiago Bernabéuban háromszor vette be a katalánok kapuját. Később a barcelonai bajnokin az ő góljával győzött csapata 2–1-re a Camp Nouban. Puskás Ferenc 1964-ben pályafutása során negyedszerre és egyben utoljára lett spanyol gólkirály. A magyar világklasszis mögött a második 18 találattal a Valencia brazil támadója Waldo volt, a harmadik helyen holtversenyben, 17–17 góllal Barcelona paraguayi csatára, Cayetano Ré és a Real Betis spanyol válogatottja, Fernando Ansola zárt.