Száztizenhárom éve, 1906. január 22-én Budapesten született a legendás Aranycsapat szövetségi kapitánya. Hagyatékának egy része a Puskás Intézetben található.
Sebes Gusztáv, eredetileg Scharenpeck Gusztávként látta meg a napvilágot. Tizenhárom éves korától a Műszaki Dolgozók SE-nél kezdett focizni, majd 1920 és 1924 között a Vasasban szerepelt. Ezt követően két év franciaországi légióskodás következett: 1925-26-ban a Sauvages Nomades, majd 1926-27-ben a Club Olympique Billancourt labdarúgója volt. Hazatérése után 1927-ben fél évet a MOM vállalatának csapatánál volt, majd a Hungária FC nevet viselő MTK-ban folytatta, ahol az 1940-ig tartó pályafutása során három bajnoki címet is nyert a kék-fehérekkel. 1936-ban egy találkozón pályára lépett a magyar válogatottban is.
Sebes Gusztáv 1954-es zászlócskája a magyar-angol 7-1-es mérkőzésről (Sebes-hagyaték/ Puskás Intézet)
Sebes nem mondott le, de helyzete megrendült, hiába nyerte továbbra is a mérkőzéseket a válogatott. 1956-ban viszont két döntetlen mellett háromszor is vereséget szenvedtek a magyarok, Sebest július elején felmentették, az októberi forradalom és szabadságharc után az Aranycsapat széthullott. Sebes 1956-ig 69 mérkőzésen irányította a nemzeti tizenegyet, ezalatt a megszerezhető pontok 83 százalékát gyűjtötte be, ezzel ő az első a szövetségi kapitányok eredményességi rangsorában. Sokat kísérletezett a válogatott összeállításával, sokszor változtatta a játékosok pozícióit, így született meg a hátravont középcsatár posztja is. 1954-ben alapító tagja volt az Európai Labdarúgó Szövetségnek (UEFA), amelyben 1960-ig alelnökként tevékenykedett.
Sebes Gusztáv UEFA alelnöki igazolványa (Sebes-hagyaték/ Puskás Intézet)